Cover awArts 2018 w Dizajn BWA Wrocław

20 minut czytania

Przed nami ostatni przystanek tegorocznego tournée Cover awArts. To szósta edycja naszego plebiscytu, a Wrocław będzie szóstym miastem, które odwiedzi wystawa. Program wystawy też musi być na sześć, mamy więc dla was kilka atrakcji.

Będzie się działo

Oczywiście cały miesiąc będzie okazja zobaczyć z bliska 30 najlepszych okładek 2018 roku reprodukowanych w wyjątkowo dużym formacie oraz wziąć do ręki 10 najlepszych wydań fizycznych – to już ostatnia okazja. Dodatkowo w ramach oprowadzania kuratorskiego organizatorzy opowiedzą więcej o projektach, jak i samym konkursie.

Co najważniejsze, po raz pierwszy będzie też możliwość spotkania z twórcami zwycięskich prac! Chcesz poznać kulisy sesji foto oraz hitowej kampanii „Małomiasteczkowego”? Dowiedzieć się, co inspirowało Barrakuz przy tworzeniu kolaży dla Suwala? Musisz pojawić się wDizajn BWA Wrocław.

Program

20 września, 18:00 Wernisaż + Afterparty / en2ak
Wydarzenie na Facebooku

21 września, 16:00 Spotkania z laureatami (Case study)
Beata Śliwińska „Barrakuz”
Bartek Walczuk „Mr. Osom” i Jacek Kołodziejski
Wydarzenie na Facebooku

12 października, 16:00 Oprowadzanie kuratorskie

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Dizajn BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2/4
Wystawa czynna wt-nd 11:00-18:00 w dniach 21 września – 27 października

Goście

Ukończyła architekturę krajobrazu i ma teczkę pełną projektów reklamowych dla wielkich marek, znana jest jednak przede wszystkim jako królowa kolażu. Na jej niepodrabialny styl składają się cyfrowe kompozycje wspomagane miejscami bardziej analogowymi technikami. Ze zdjęć detali ludzkiego ciała, elementów codziennego użytku, atrybutów modowych czy okazów egzotycznej fauny i flory stwarza zaskakujące małe światy. Możemy je podziwiać w prasie, na plakatach, w kampaniach reklamowych, na okładkach książek i płyt. Współpracowała m.in. z Adidasem, Facebookiem, Vogue, Reserved, Medicine, Levi’sem. Ulice polskich miast ozdobiły niedawno jej plakaty dla Spotify.

To, że do współpracy zaprosiło ją Spotify, nie jest przypadkiem. Barrakuz zamiłowanie do kolażu łączy z zamiłowaniem do muzyki, kolekcjonuje winyle, zwłaszcza te pięknie wydane. Swoją przygodę z projektowaniem dla rynku muzycznego zaczęła od pracy przy limitowanym winylu Parias. Za nią poszła stała współpraca z U Know Me Records oraz okładki dla innych wytwórni (Sony Music, Warner). Wiele z nich trafiło do zestawienia Cover awArts. Na tegorocznej wystawie możemy zobaczyć okładkę i oprawę płyty „Przewijanie na podglądzie” Króla oraz nagrodzoną okładkę „Formy” Suwala.

Za swoje prace Barrakuz zdobyła liczne nagrody, wliczając w to Polish Graphic Design Award 2018 za najlepszą ilustrację prasową i wyróżnienie za plakat komercyjny oraz nominację w kategorii Projektant w konkursie Projekt Roku 2017. Udziela się na wydarzeniach projektanckich, prowadzi warsztaty. Podczas spotkania we Wrocławiu z pewnością będzie można poznać szczegóły jej techniki oraz kulisy pracy nad ilustracjami do nagrodzonego projektu.

Jeden z najbardziej cenionych ludzi polskiej reklamy. Szlify zbierał w agencjach McCann, Young&Rubicam, Oglivy, obecnie pracuje w 180 heartbeats + JUNG v MATT. Trofeami, które zdobył na konkursach branżowych można by zapełnić kilka półek (m.in. Cannes Lions, Golden Drum, Webby, Promax BDA, KTR, Effie).

Wymyśla i przeprowadza kreatywne kampanie, ale na tym nie kończy się jego działalność, bo to prawdziwy człowiek renesansu. Projektuje graficznie, ze szczególnym naciskiem na liternictwo. W 180hb+JVM jest dyrektorem kreatywnym i pracuje dla takich brandów, jak Nike (przyjrzyjcie się pudełku, w którym przychodzą do Was buty z nike.com), Pernod Ricard czy Burger King. W ostatnim czasie przygotował też oprawę wizualną i współprojektował kolekcję Prosto i Vistuli. Miłośnikom okładek znany jest ze środowisk hip-hopowych.

Na tegorocznej wystawie Cover awArts możemy podziwiać trzy jego projekty – „Dare” Kamp!’u, „Hack3d by Gh05T 2.0” PRO8L3M-u i „Małomiasteczkowego” Dawida Podsiadły. Walczuk zgarnął pełną pulę, zwyciężając dwoma różnymi projektami w dwóch równoległych konkursach – na najlepszą okładkę i na najlepszą oprawę. Oparty na zdjęciach Jacka Kołodziejskiego „Małomiasteczkowy” był przeskokiem projektanta ze świata hip-hopu do mainstreamu. Zagrał według własnych zasad – postawił na projekt niepokorny, kontrowersyjny, ale niezwykle skuteczny. Doświadczenie wyniesione ze świata reklamy pozwoliło Walczukowi przeprowadzić chyba najgłośniejszą kampanię albumu muzycznego w historii polskiej fonografii. Spotkanie pozwoli bliżej poznać szczegóły tego fascynującego case study.

Powiedzieć o nim „fotograf” to mało – Kołodziejski jest artystą używającym kadru jako medium, nie stroni też od wideo i instalacji artystycznych. Jednocześnie działa komercyjnie na polu fotografii studyjnej dla wielu uznanych magazynów i marek (głównie modowych). Ukończył studia na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Poznańskiej ASP. Studiował również film i fotografię w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi.

Był wystawiany m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Arles oraz Miesiącu Fotografii w Bratysławie. Zdobył wiele nagród, w tym niezwykle prestiżowe PDN Photo Annual 2016, PDN „The Look — where fashion meets art” oraz International Photographer of the Year Award w kategorii Fashion/Beauty w 2017 roku. Za książkę fotograficzną Freckle/s otrzymał nagrodę KTR.

Jest perfekcjonistą. Jego kadry są niezwykle starannie przygotowane i idealne technicznie. Precyzyjnie obmyśla każdy szczegół, sam tworzy kostiumy, buduje eksponaty i scenografie. W swoich zdjęciach eksploruje idee niedopasowania, odmienności i wyjątkowości. W tę tematykę wpisuje się też projekt, który wraz z Bartkiem Walczukiem przygotował dla Dawida Podsiadły na zwycięski album „Małomiasteczkowy„. O kulisach sesji będzie można usłyszeć więcej na spotkaniu w ramach wrocławskiej wystawy Cover awArts.

Organizatorzy

Sponsor

Partnerzy

Patroni medialni

Powiązane artykuły

  • Rozpoczynamy Cover awArts 2018

    Podczas każdej podróży zbieramy opinie i pomysły, by kolejną trasę zaplanować jeszcze lepiej. Nie obędzie się więc bez zmian. Oczywiście na lepsze!

  • Cover awArts 2018 w Dizajn BWA Wrocław

    Przed nami ostatni przystanek tegorocznego tournée Cover awArts. To szósta edycja naszego plebiscytu, a Wrocław będzie szóstym miastem, które odwiedzi wystawa. Program wystawy też musi być na sześć, mamy więc dla was kilka atrakcji.

Poprzednie edycje

cover awArts 2017
Cover awArts

2017

cover awArts 2016
Cover awArts

2016

cover awArts 2015
Cover awArts

2015

cover awArts 2014
Cover awArts

2014

cover awArts 2013
Cover awArts

2013