Nowe Decybele Dizajnu

2 minuty czytania

Od pojawienia się Decybeli Dizajnu w sieci minęło już 6 lat, serwis Okladki.net świętuje w tym roku dekadę. Z perspektywy rekina polarnego czy butelki Grand Vin de Carlo Rossi (truskawkowe, rocznik 1932) to niewiele, ale z naszej - to cała epoka.

Co się w tym czasie zmieniło? Zapowiadana od lat 80. śmierć okładki wciąż nie nadeszła. Co więcej, winyle na dobre wróciły do sklepów. Po okresie stagnacji na rynku dizajnu muzycznego pojawił się wysyp kreatywnych opakowań. Fala rewolucji nadeszła od strony hip-hopu, ogarnęła alternatywę, a w końcu i mainstream. Wielu twórców zaczęło się specjalizować w okładkach płyt.

Żeby nadążyć za tymi zmianami, i Decybele musiały w końcu przejść metamorfozę. Po pierwsze, łączymy siłyOkladki.net. Po drugie, z bloga zmieniamy się w wortal. Chcemy, by nowa odsłona serwisu stała się platformą dla promocji dobrych projektów i projektantów, którzy za nimi stoją. I żebyś wytyczając własną ścieżkę przez tę stale powiększaną bazę, miał możliwość poszerzenia mapy swojego muzycznego świata. Po trzecie, wciąż rozwijamy formułę konkursu Cover awArts. Wyniki edycji 2017 już możesz znaleźć na stronach serwisu.

Przed Tobą pierwszy etap zmian. Wciąż pracujemy nad migracją materiałów oraz funkcjonalnościami strony. Co jeszcze planujemy? Możliwość wyszukiwania i filtrowania okładek i twórców. Informacje o wydarzeniach ze świata dizajnu muzycznego. Pojawią się nowe projekty, nowi twórcy, nowe teksty (nie tylko o okładkach). Zrób wycieczkę po nowym serwisie i sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeśli dostrzeżesz jakieś braki lub niedociągnięcia, koniecznie daj nam znać – na ale@decybeledizajnu.com, na Facebooku lub w komentarzu.

Zapraszamy do współpracy artystów i wytwórnie. Zapraszamy tych, którzy oceniają płytę po okładce, jak i tych, którzy nie oceniają, ale potrafią docenić dobrą oprawę. Razem stworzymy najlepsze miejsce dla dizajnu w muzyce.