Usłysz więcej

Do 16 lutego najlepsze okładki i oprawy Cover awArts 2019 goszczą w Rondzie Sztuki w Katowicach. Zanim jednak wystawa zniknie spod Spodka, przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje dla miłośników muzyki i dizajnu.

Jak przebiegała okładkowa sesja Króla w komorze sensorycznej? Przez jaki błąd drukarza prawie cały nakład nowego albumu Fleshworld był do poprawy na kilka dni przed premierą? Jakie przygody czekały na twórców okładki PRO8L3Mu w pakistańskiej demontowni statków? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy na spotkaniu z laureatami konkursu 15 lutego.

Otwartą dyskusję z laureatami poprowadzi Katarzyna Roj, kuratorka wystaw i autorka tekstów o kulturze materialnej i projektowaniu, prowadząca galerię Dizajn BWA Wrocław.

Program

15 lutego (sobota), 16:00–19:00 Spotkania z laureatami
Wydarzenie na Facebooku
Michał Klusek
Karolina Zajączkowska i Zbiok Czajkowski
Łukasz Paluch

Wydarzenie odbędzie się w Rondzie Sztuki w Katowicach,
w Galerii+ na pierwszym piętrze. Wystawa trwa do 16 lutego.
Galeria czynna 13:00–19:00 (wt–pt) 11:00–19:00 (sb–nd)
WSTĘP WOLNY

Goście

Michał Klusek łączy dokumentalną wrażliwość z estetyką fotografii komercyjnej. Porusza się w przestrzeni wspólnej tym dwóm, w dużej mierze przeciwstawnym, sposobom zapisywania chwili na zdjęciu. Balansuje między dokumentem, czyli skupieniu na esencji spontanicznych momentów i uchwyceniu ich tak, by nie naruszyć kruchej atmosfery wydarzającej się rzeczywistości, a fotografią komercyjną, gdzie kreacja i warunki są od początku zaplanowane.

Jego świadomość wizualna oparta jest na trzech filarach – studiach z filozofii, wynikających z głębokiego zainteresowania otaczającym światem, wieloletnią pracą w reklamie na stanowisku dyrektora artystycznego oraz pasji do fotografowania.

Jest członkiem SHOOTME Visual Artists, tworzył sesje okładkowe m.in. do albumów Dare KAMP!-u i Widmo PRO8L3M (3. miejsce Cover awArts 2019 w kategorii Najlepsza okładka). Na spotkaniu możecie spodziewać się między innymi przybliżenia kulisów probl3mowej sesji w Pakistanie.

Duet artystyczny DWA ZETA stanowią Karolina Zajączkowska oraz Zbiok Czajkowski. Obszar zainteresowań Karoliny leży pomiędzy fotografią, narracją wizualną, politycznością a teorią obrazu. Zbiok to malarz, ilustrator, popularyzator oraz jeden z najbardziej znanych polskich artystów z kręgu street artu.

Duet zajmuje się sztuką na styku, wykorzystując spectrum narzędzi właściwych kulturze popularnej, językowi reklamy czy polityce. Interesuje ich linia frontu między High i Lowbrow, mieszkają w Warszawie, pracują na całym świecie od Nowego Jorku po New Dehli.

Jako „ciało artystyczno-usługowe” działają nie tylko w przestrzeniach galerii, ale również w świecie projektowania graficznego. Stworzyli okładki i szatę graficznych m.in. albumów Torino SONAR-a i Nieumiarkowań Króla (1. miejsce Cover awArts 2019 w kategorii Najlepsza oprawa graficzna).

Łukasz Paluch Jest dyrektorem artystycznym i głównym projektantem studia graficznego AnoMalia. Równocześnie prowadzi Pracownię Identyfikacji Wizualnej na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracuje głównie z instytucjami kultury i sztuki, artystami sztuk wizualnych i wrocławską sceną muzyczną.

Poza pracą na uczelni i w reklamie realizuje swoje indywidualne projekty artystyczne. Interesuje się sztuką i designem oraz zjawiskami, które powstają w momencie ich przenikania.

Obserwatorom Cover awArts powinien być dobrze znany. Ma na koncie wiele okładek, m. in. dla LAM (1. miejsce Cover awArts 2016 w kategorii Najlepsza Wizualizacja Muzyki) czy The Band of Endless Noise (4. miejsce CA 2018 w kategorii Najlepsza Okładka). Jego tegoroczny projekt dla Fleshworld The Essence Has Changed, but the Details Remain zdobył dwie nagrody: za Najlepszą Okładkę 2019 roku oraz 2. miejsce w kategorii Najlepsza Oprawa.

Organizatorzy

Sponsorzy

Patroni medialni

Powiązane artykuły

  • Listen to the Image

    Spróbujemy pobudzić wasze synestetyczne zmysły i zamieszać w dźwiękowo-wizualnym kotle waszych głów. Oczekujcie solidnej dawki nowości, siódma edycja Cover awArts 2019 nadchodzi!

  • Cover awArts 2019 w Rondzie Sztuki / Katowice

    Do 16 lutego najlepsze okładki i oprawy Cover awArts 2019 goszczą w Rondzie Sztuki w Katowicach. Zanim jednak wystawa zniknie spod Spodka, przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje.

Poprzednie edycje

cover awArts 2018
Cover awArts

2018

cover awArts 2017
Cover awArts

2017

cover awArts 2016
Cover awArts

2016

cover awArts 2015
Cover awArts

2015

cover awArts 2014
Cover awArts

2014

cover awArts 2013
Cover awArts

2013